در زمانی که پیامبر اکرم (ص) و یاران با وفایش در شعب ابیطالب محاصره شده بودند، حضرت خدیجه (س) تمام اموال خود را برای حفظ اسلام وقف رسول خدا (ص) کرد.
 ضمن عرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت خدیجه کبری (س) .این بانوی گرامی دختر خویلد بن اسد است و در مکه متولد شد.


حضرت خدیجه (س) پیشنهاد ازدواج به پیامبر اکرم (ص) را با توجه به سجایای اخلاقی ایشان مطرح کرد، اضافه کرد: این بانوی گرامی در سن 40 سالگی در حالی که رسول خدا (ص) 25 سال داشتند، ازدواج کرد که نتیجه این زندگی مشترک 6 فرزند بوده که حضرت فاطمه زهرا (س) کوچک‌ترین دختر حضرت خدیجه (س) بوده است.

حضرت خدیجه (س) نخستین بانویی بود که به همراه حضرت علی (ع) به اسلام ایمان آورد، تصریح کرد: این بانوی گرامی برای باقی ماندن و گسترش اسلام اموالش را انفاق کرد.

 در زمانی که پیامبراکرم (ص) و یاران با وفایش در شعب ابیطالب محاصره و تحریم از سوی قریش شده بودند، حضرت خدیجه (س) تمام اموال خود را برای باقی ماندن اسلام وقف رسول خدا (ص) کرد، خاطر نشان کرد: این بانوی گرامی طبق حدیثی از خاتم‌الانبیا (ص) به همراه حضرت فاطمه زهرا (س)، مریم و آسیه جزو چهار بانوی برتر عالم است.

پیامبر اکرم (ص) پس از وفات اول بانوی اسلام و حضرت ابوطالب (ع) 2 یار خود را از دست داد، اضافه کرد: در تاریخ ثبت شده است که این بانوی گرامی اسلام در دفاع از اسلام و نبی اکرم (ص) کوتاهی نکرد.

حضرت محمد (ص) پس از وفات حضرت خدیجه(س) بسیار این بانوی بزرگوار را یاد می‌کردند و در فراغ وی اشک می‌ریختند تصریح کرد: خداوند به پاس قدردانی از زحماتی که حضرت خدیجه (س) برای حفظ اسلام داشت، نسل و ذریه حضرت زهرا (س) را از این بانوی گرامی قرار داد.

پیامبر اکرم (ص) در پاسخ به کنایه و حسادت یکی از همسران پیامبر که از تکریم ایشان نسبت به حضرت خدیجه (س) صبر خود را از دست داده بود گفت: هرگز همسری بهتر از حضرت خدیجه (س) نصیب من نشده است و هنگامی به من ایمان آورد که همه مردم در کفر و شرک به سر می‌بردند و وی ثروت خود را در سخت‌ترین لحظات در اختیار من گذاشت و خداوند از این بانوی گرامی فرزندانی نصیبم کرد که به دیگر همسرانم نداد.


برچسب‌ها: حضرت خدیجه