close
تبلیغات در اینترنت
رسانه برتر وقف
بازدید : 36| تاریخ : جمعه 23 بهمن 1394| نویسنده : مهدی شجاعی |


انقلاب اسلامی ایران مهم ترین و بنیادی ترین رویداد در طول تاریخ معاصر است. آثار و تأثیرات این رویداد بزرگ و تاریخ ساز در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی در تمام کشورهای اسلامی قابل مشاهده است. 
 این انقلاب بزرگ تحت هدایت و زعامت امام خمینی (ره) با مشارکت و حضور حداکثری مردم ایران خلق و وقوع این حادثه باعث سرنگونی معجزه آسای حکومت منحوس پهلوی وایادی آن گردید و به تشکیل جمهوری اسلامی ایران منتهی و کشورمان به طور بنیادین از نظر سیاسی و فرهنگی از یک کشور غربمدار و غربگرا به یک کشور اسلامی مبدل شد.
 
بی اغراق باید گفت که این حماسه عظیم تاریخی بدون بصیرت، پایداری، فداکاری و زمامداری و اراده خلل ناپذیر آن پیر فرزانه امکان وقوع نداشت.
 
توانایی حضرت امام در درک ضرورت آمادگی دائمی مردم ایران در حفظ استقلال کشور با اتکاء به مبانی دینی و انقلابی و خودباوری ملی نشان از بینش الهی آن پیر فرزانه داشته و می توان آن را یک درس بزرگ برای تمام مستضعفان و ستمدیدگان جهان دانست که سرنوشت خود را اسیر دستان استکبار جهانی می بینند، استکباری که دین را از زندگی مردم جدا کرده و اسلام را در حد اجرای مراسم عبادی تنزل داده است.
 
این نهضت بزرگ اسلامی و مردمی برخلاف تمام انتظارات و پیش بینی ها پس از 15 سال تلاش و مبارزه خستگی ناپذیر حضرت امام (ره) به پیروزی نائل آمد و تمام معیارهای بین المللی استکبار را در هم شکست. انقلاب اسلامی توانست تمام طبقات اجتماع، بخش ها، گروههای سیاسی و احزاب را تحت الشعاع قرار داده و رویکرد جدیدی از استقلال و مدنیت را ارائه نماید.
 
حضرت امام (ره) معتقد بودند با رویش نیروهای انقلاب و تکیه بر توان ملت می توان بر بزرگترین مشکلات فائق آمده و استقلال سیاسی و اقتصادی کشور را تضمین نمود.
 
پیام تاریخی حضرت امام در رابطه با احیای وقف و موقوفات در سال 1358 نقطه عطفی در اداره امور موقوفات و مدیریت وقف در کشور شد. فتوای امام (ره) مبنی بر اینکه موقوفات باید در حال وقفیت باقی مانده و بدان عمل شود، تأثیر زیادی بین روستاییان که در نتیجه اصلاحات اراضی زمین های موقوفه را تصرف کرده بودند گذاشت.
 
عواملی از قبیل تغییر ساختار تشکیلاتی سازمان اوقاف و اداره آن تحت نظارت مقام ولایت فقیه، تصویب قوانین لازم در جهت احیای موقوفات و رعایت احکام وقف و مسایل شرعی سبب گردید تا افراد خیر در این امر مهم اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بیشتر مشارکت کنند. علاوه بر این رشد ده برابری وقف های نوین طی سالهای 88 تا 94 یکی از ثمرات و دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی و نهضت اسلامی امام راحل(ره) است که با اهتمام و مجاهدت شبانه روزی اصحاب وقف به ثمر نشسته است.

اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود