close
تبلیغات در اینترنت
رسانه برتر وقف
بازدید : 20| تاریخ : یکشنبه 25 بهمن 1394| نویسنده : مهدی شجاعی |


نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : اوقاف در دو انتخابات پیش رو بی طرفانه عمل کرده و از هیچ شخص یا حزبی حمایت نخواهد کرد .

به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌ا‌لاسلام و المسلمین علی محمدی در جلسه نظارت ستادی اوقاف و امور خیریه استان کردستان، اظهار کرد: روند پیشرفت، عمران و آبادانی رقبات و موقوفات در استان کردستان در شرایط خوبی قرار دارد اما این کافی نیست و باید با برنامه‌ریزی و اهتمام شرایط بهره‌وری هرچه بیشتر از سرمایه‌های عظیم اوقاف در جهت خدمت به مردم جامعه و اجرای نیت واقفان خیراندیش استان به وجود آید.
 
وی با اشاره به ضرورت تکمیل هیات امنای بقاع متبرکه استان، افزود: هیأت امنا، حلقه ارتباطی مردم و اوقاف هستند و برکات زیادی دارند و انتخاب هیأت امنای اصلح، شرایط مدیریت مردمی اماکن متبرکه را فراهم خواهد آورد.
 
حجت الاسلام محمدی، مدیریت مردمی در بقاع متبرکه و مساجد را از اولویت‌های اوقاف دانست و بیان کرد: مدیریت مردمی موجب رونق بخشیدن و آبادانی بقاع متبرکه و مساجد استان خواهد شد.
 
وی با اشاره به اهمیت کسر بدهی‌ها به موقوفات در استان، عنوان کرد: بدهی‌های سررسید شده استان باید به حداقل برسد و معاونت بهره‌وری باید هنرمندانه بدهی‌ها را کم کند و حقوق موقوفات را با رعایت ادب، احترام و جدیت از مستاجران و بدهکاران دریافت کند.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، مدیریت اوقاف را برپایه سامانه جامع موقوفات دانست و گفت: ورود اطلاعات رقبات در سامانه با جدیت، نظم و دقت انجام گیرد.
 
وی سامانه جامع موقوفات را ابزار مدیریتی دانست که باید به درستی مورد استفاده قرار گیرد و اعلام کرد: کلیه امور مالی و حقوقی موقوفات باید از طریق سامانه جامع اطلاعات موقوفات انجام شود.
 
حجت الاسلام محمدی با اشاره به شرایط خاص استان در زمینه اختصاص بیش از 90 درصد نیت موقوفات به مساجد، گفت: اجرای امینانه نیت واقفان در استان باید بر طبق وقف‌نامه و نیت واقف باشد.
 
وی با بیان این‌که «موقوفات غیرمتصرفی باید توسط متولیان مدیریت شود» اعلام کرد: تعامل با متولیان باید با رعایت احترام و ارتباط صحیح انجام شود، به طوری که تمامی متولیان نیز فعالیت‌های خود را از طریق سامانه انجام دهند.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، احترام و ادب نسبت به ارباب رجوع از جانب مدیران، معاونان و کارشناسان را از اولویت‌های کاری اوقاف دانست و اعلام کرد: انجام امور موقوفات باید با رضایت و احترام مردم انجام شود و فراهم کردن شرایط خشنودی و رضایت‌مندی مردم شریف استان کردستان باید به بهترین نحو انجام شود.
 
وی با اشاره به انتخابات پیش‌رو، افزود: موضع اوقاف در دو انتخابات، مجلس شورای اسلامی و خبرگان موضع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است و اوقاف از هیچ شخص یا حزبی حمایت نخواهد کرد.
 
حجت الاسلام محمدی ادامه داد: وظیفه اصلی اوقاف، دعوت مردم به حضور در انتخابات بنا به تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است و این خود یک امر مهمی برای نظام جمهوری اسلامی بوده و تأمین کننده منافع و اقتدار ملی است.
 
وی وظیفه دوم کارکنان اوقاف را انتخاب اصلح و صالح دانست و گفت: کاندیدای انتخاباتی باید ایمان به جمهوری اسلامی داشته باشد، وفادار به نظام، متین و دیانت‌دار باشد. در این مملکت انقلاب شده و هزاران نفر جان خود را از دست داده‌اند تا نظام اسلامی حاکم باشد.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان باید بدانند ما هرچه داریم از امام، انقلاب و شهیدان داریم و نماینده باید به مردم خدمت و مشکلات مردم و مملکت را حل کند نه اینکه به فکر منافع خود باشد.

اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود