close
تبلیغات در اینترنت
رسانه برتر وقف
بازدید : 15| تاریخ : یکشنبه 25 مرداد 1394| نویسنده : مهدی شجاعی | موضوع : علما ,


  آیت‌الله علوی گرگانی: اهمیت وقف و موقوفات برای مردم تبیین شود

آیت الله علوی گرگانی ، دردیدار با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خواستار تبیین اهمیت وقف و موقوفات برای جامعه و مردم شد.


به گزارش ستاد خبری هفته وقف، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی در دیدار نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و مدیران ادارات اوقاف که در آستانه هفته وقف انجام شد ، با اشاره به مسئولیت عظیم رسیدگی به موقوفات اظهار داشت: صیانت و نگهداری از املاک وقفی، نخستین وظیفه‌ای است که بر دوش سازمان اوقاف گذاشته شده است.
استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه اهمیت موقوفات باید برای مردم مشخص شود گفت: سازمان اوقاف وظیفه‌ای سنگین در این زمینه دارد .
وی خاطرنشان کرد: مصرف صحیح درآمد موقوفات نیز از جمله اموری است که مدیران اوقاف باید توجه ویژه‌ای نسبت به آن داشته باشند.
آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه واقفان نیت‌های مختلفی دارند گفت: تولیت وقف نوعی امانت است و باید درآمدها آنها را دقیقا در همان محلی که نیت شده، مصرف کنند.
استاد حوزه علمیه قم آیات و روایات در مورد وقف را مورد توجه قرار داد و افزود: صاحب اصلی وقف در حقیقت خداست و موقوفات به صورت امانتی در اختیار انسان‌ها قرار داده می‌شوند بنابراین باید امانت‌دار خوبی باشیم و این امانت‌ها را به درستی مصرف کنیم.
وی حساسیت بیت‌المال را مورد تاکید قرار داد و عنوان داشت: رضایت الهی در گرو حساس بودن نسبت به همین مسائل به دست می‌آید.
همچنین در این دیدار ، حجت الاسلام و المسلمین محمدی ، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز گزارشی از فعالیت ها و عملکرد این سازمان در حوزه وقف ، قرآن ، امور فرهنگی و بقاع متبرکه ارارئه کرد.
اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود