close
تبلیغات در اینترنت
رسانه برتر وقف
بازدید : 8| تاریخ : جمعه 17 مهر 1394| نویسنده : مهدی شجاعی | موضوع : مقالات ,


امام جمعه کرج : برای توسعه کتاب و کتابخوانی بهتر است افراد کتاب خود را وقف کنند

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت:کشور ما در تمام عرصه ها در حال رشد است پس برای توسعه کتاب و کتابخوانی بهتر است افراد کتاب خود را وقف کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی حسینی همدانی روز سه شنبه درمراسم تجلیل از فعالان کتاب استان البرز که در باشگاه میلاد کرج برگزار شد، با اشاره به ضعف در حوزه کتاب و کتابخوانی در کشورافزود:باید از زمان طفولیت با فرزندانمان طوری برخورد کنیم که کتابخوانی جزو عادات روزمره شان شود که این امر نیاز به فرهنگ سازی، آموزش، یارانه و تبلیغ در مساجد دارد.

وی تصریح کرد:کشور ما در تمام عرصه ها در حال رشد است و برای توسعه کتاب و کتابخوانی بهتر است افراد کتاب خود را وقف کنند.

وی اظهار داشت:وقف برای کتاب و وقف کتاب را هر دو نکاتی قابل تامل و توجه است وعلاقمندان به این حوزه علاوه بر وقف کتاب می توانند مراکزی را برای ساخت کتابخانه وقف کنند.

حجت الاسلام حسینی همدانی مساله کتاب، کتابداری و کتابخوانی و نویسندگی از مسایل مهم بشری دانسته و عنوان کرد: نویسندگی با خلقت بشر شروع شده است و خیلی از علوم و دانشها را انبیاء به بشر آموزش دادند و بعضی از صنایع را هم شیطان به بشر یاد داد.

امام جمعه کرج اظهار داشت: راه اندازی و ساخت کتابخانه در مساجد را از جمله این راهکارها بوده و ایجاد حتی یک قفسه کتاب در کنار قفسه های قرآن و کتابهای دعا تاثیر بسیار زیادی در اشاعه این فرهنگ دارد.

وی افزود: دشمنان فقط از طریق فکر، عقیده و ایمان می توانند بر مردم ما تسلط یابند، بنابراین ترویج فرهنگ کتابخوانی ضرورتی انکار ناپذیر است.

امام جمعه کرج اظهار داشت: ایران اسلامی نشان داد که در مقابل تمام هجمه ها مقاوم بوده ولی طراحی دشمن طوری است که ایمان و اخلاق را در جامعه از بین ببرد. اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود