close
تبلیغات در اینترنت
رسانه برتر وقف
بازدید : 5| تاریخ : سه شنبه 17 شهريور 1394| نویسنده : مهدی شجاعی | موضوع : احکام , فرهنگی ,


به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، احمد محمدیان در نخستین همایش وقف شهدا در جغتای با اشاره به اینکه شهدا از ابتدا با وقف خون خود در راه انقلاب و نظام با فرهنگ وقف آشنایی داشتند، تصریح کرد: آرامش و امنیت امروز ایران اسلامی را باید مدیون خون شهدا باشیم که از تمام لذت‌های خود و خانواده گذشتند و خون خود را وقف اسلام و انقلاب کردند.
وی افزود: بیداری اسلامی که امروز در کشورهای منطقه برپا است، برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادتی است  که دشمنان اسلام از این تفکر درمانده شده‌اند.
محمدیان خاطرنشان کرد: وقف یک نوع معامله با خدا است، دلیل آنکه وقف و شهدا ماندگار شده این است که هر دو با خداوند معامله کرده‌اند و آنچه را که خداوند ضمانت کند، ماندگار است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جغتای با بیان اینکه در شرایط امروز جنگ نرم با دشمن وقف‌های فرهنگی بسیار لازم است، تاکیدکرد: در زمان جنگ تحمیلی خون‌های بسیاری وقف اسلام شد و امروز در زمان جنگ نرم وقف‌های فرهنگی بسیاری نیاز است که بدون شک این نیاز با جهاد اموال به دست می‌آید.
لازم به ذکر است در پایان این همایش سه وقف جدید توسط سه خانواده‌ شهید جغتای در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ثبت شد، همچنین در میان خانواده‌های واقف شهدا که قصد وقف در راه فرهنگ ایثار و شهادت را داشتند فرم‌هایی توزیع شد که بر طبق این فرم‌ها ماهیانه از حقوق افرادی که مایل به شرکت در طرح مشارکت در وقف هستند به طور توافقی مبلغی کسر و به حساب وقف مشترک واریز می‌شود.

اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود