close
تبلیغات در اینترنت
رسانه برتر وقف
بازدید : 4| تاریخ : سه شنبه 10 آذر 1394| نویسنده : مهدی شجاعی | موضوع : اخبار ,


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت : در استان اصفهان حدود 13 هزار و 400 موقوفه به ثبت رسیده است.  
 حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی با بیان اینکه هفته وقف از 18 آذرماه آغاز و تا 24 این ماه ادامه دارد، اظهار کرد: وقف، همدلی و هم‌زبانی، وقف، قرآن، سنت نبوی و سیره ائمه اطهار (س)، وقف، نهاد ممتاز دینی، اجرایی امینانه نیات واقفان، وقف، تجلی مودت اهل‌بیت (ع) با تکریم امام زادگان، وقف، علم و فناوری و نقش حوزه و دانشگاه، وقف، بانوان و مشارکت‌های مردمی، وقف، بهره‌وری موقوفات و اقتصاد مقاومتی عناوین روزهای هفته وقف هستند.
 
وی در ادامه تصریح کرد: پیشینه وقف در اصفهان به قبل از اسلام بازمی‌گردد، در این‌ ارتباط موقوفاتی وجود دارد که در جهات اجتماعی وقف‌ شده، همچنین رقباتی بر عبادتگاه‌های ادیان دیگر و رواج دین و تأمین هزینه‏‌های روحانیون وقف‌ شده است؛ موقوفات کلیسای وانک از این جمله است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه افزود: درست است که در قرآن به کلمه وقف اشاره مستقیم نشده ولی مصادیق بسیار خوبی مانند کلمه انفاق که 74 مرتبه در قرآن تکرار شده است وجود دارد.
 
حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در ادامه بیان کرد: مردم بدانند که پیامبر ما اولین واقف در اسلام بوده و تاریخ نخستین موقوفه در اسلام با نام مُخَیْریق و غزوه احد سال سوم هجری، 32 ماه پس از هجرت صورت می گیرد پیامبر اکرم(ص) آن را وقف اصحاب صفه و مستمندان کرد.
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما در استان اصفهان بالغ‌ بر 13 هزار و 400 موقوفه ثبتی داریم که نشانه ارادت مردم این استان پهناور به اهل بیت عصمت و طهارت است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در پایان ضمن تقدیر از حضور وزیر دادگستری در امامزاده آقا علی عباس از ایشان و مدیرکل دادگستری استان اصفهان به خاطر رسیدگی به 600 پرونده قضایی اداره کل اوقاف در دادگاه‌های استان اصفهان تقدیر کرد.

اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود