close
تبلیغات در اینترنت
رسانه برتر وقف
بازدید : 13| تاریخ : یکشنبه 16 فروردين 1394| نویسنده : مهدی شجاعی | موضوع : علما ,


  آیت‌الله یزدی: موقوفات حوزوی احیا شود

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به پشتوانه عظیم وقف در توسعه معارف دینی و گسترش حوزه های علمیه خواستار احیای موقوفات حوزوی شد.

به گزارش ستاد خبری هفته وقف ، آیت‌الله محمد یزدی در دیدار با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف، معاونان و مدیران ادارات اوقاف که در آستانه هفته وقف انجام شد ، با اشاره به این مطلب گفت: یکی از نکات مهم رابطه میان سازمان اوقاف با حوزه‌های علمیه و روحانیت است؛ موقوفات حوزوی زیادی وجود دارند که لازم است نسبت به احیای آنها اقداماتی صورت گیرد.
وی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برخی موقوفاتی که تصرف شده بودند به وقفیت بازگشت و بر اساس نیت واقفان عمل شد.
این استاد برجسته حوزه علمیه قم اضافه کرد: سازمان اوقاف از جمله مراکزی است که می‌تواند به اساتید حوزوی کمک کند.
آیت‌‌الله یزدی در بخش دیگری از سخنان خود به تصرف در وقف اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داده که اگر فردی قصد تجاوز به وقف را داشته یا در این زمینه تسامح کند به مشکلات فراوان دچار خواهد شد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: جابجایی و فروش وقف شرایط بسیار سختی دارد و نمی‌توان به راحتی در این زمینه تصرف داشت؛ گاهی اوقات دیده می‌شود کتاب‌هایی وقف شده‌اند ولی باز هم خرید و فروش می‌شوند که این کار صحیح نیست.
وی گفت: مدیران و مسئولان بدانند که مسئولیت موقت است و باید در این مدت وظایف خود را به خوبی در حراست از موقوفات انجام دهند.
آیت‌الله یزدی افزود: باید فرصت این مسئولیت‌ها را غنیمت شمرد و آنچه از وظایف که به رضایت خداوند، حضرت محمد(ص) و امام عصر(عج) نزدیک‌تر است انجام دهند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه به اقدامات و خدمات سازمان اوقاف آگاهی دارم خاطرنشان کرد: احیاناً اگر متولی غیر صالحی است باید نسبت به تغییر وی اقدام لازم را انجام داد.
وی با تاکید بر رعایت کامل احکام شرعی در موضوع وقف عنوان داشت: رضایت خدا و رسول(ص) معیار اصلی کارها هستند و اگر چنین باشد باید شکر خدا را به جای آورد و اگر کوتاهی شده نسبت به جبران آن اقدام شود.
• رئیس سازمان اوقاف: سازمان اوقاف اثربخشی و پویایی خوبی در سطح کشور بدست آورده است
همچنین در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین علی محمدی ، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان ، به وظایف گوناگون سازمان اوقاف در سه حوزه وقف، امامزادگان و قرآن اشاره کرد و اظهار داشت: با حضور روحانیون و مدیران استان‌ها، اقدامات خوبی در حوزه وقف و امامزادگان و نیز قرآن انجام شده است.
وی افزود: ما به کاستی‌ها و نقاط ضعف آگاه هستیم و برای رفع آنها تلاش می‌کنیم ولی در حال حاضر می‌توانیم بگوییم سازمان اوقاف اثربخشی و پویایی خوبی در سطح کشور دارد.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مدیران این سازمان در همه کشور از موضع صلابت و قدرت به استیفای حقوق موقوفات می‌پردازند عنوان داشت: در مورد امامزادگان نیز علاوه بر اقدامات عمرانی به برپایی خیمه‌های معرفت و نیز جلسات گوناگون مذهبی و قرآنی اهتمام داشته‌ایم.
وی ادامه داد: خدا را شاکریم که شاگردان حوزه‌های علمیه در خدمت وقف، اهل بیت(ع) و بقاع متبرکه هستند و از طریق سازمان اوقاف در این عرصه‌ها فعالیت می‌کنند.
محمدی بیان داشت: آیت‌الله یزدی همواره جزو یاران باوفای امام راحل و رهبر معظم انقلاب بوده و در مقاطع حساس با تدبیر و اقدامات به موقع وظیفه خود را انجام داده است و ما افتخار می‌کنیم، امروز برای استفاده از رهنمودهای ایشان حاضر شده‌ایم.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه آیت‌الله یزدی در زمینه وقف کتاب و آثار علمی خویش سابقه‌ای درخشان دارد گفت: استفاده از رهنمودهای ایشان موجب می‌شود در ادامه راه بتوانیم وظایف خود را در سازمان اوقاف به خوبی انجام دهیم.


اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود